HRVATSKI MUZEJI I ZBIRKE ONLINECCCC
muzEJ!

PRETRAŽIVANJE

fraza ključna riječ sve muzeji zbirke predmeti

MUZEJI

status grad vrsta muzeja
muzejske zbirke dokumentacijski fondovi arhiv
knjiznica preparatorska radionica restauratorska radionica
 
 

 
grad
vjerska zajednica
konzervatorski odjel
 

ZBIRKE

naziv zbirke (upišite naziv ili dio naziva) vrsta zbirke muzej
vrsta građe materijal grad
teritorij s kojega građa potječe vremensko razdoblje
 

PREDMETI

naslov muzej vrsta zbirke vrsta predmeta
autor datum ili razdoblje materijal i tehnika
natpisi i oznake tema opis
 
 
ADRESA
Severova 1 (izložbeni prostor), Iza vestibula 4 (sjedište),, 21000 Split
Splitsko-dalmatinska županija
ADRESA
- Iza lože 4, 21000 Split
RADNO VRIJEME
ljetno: pon-sub 9,30 - 19; nedj. 9 - 13
zimsko: pon-pet 9 - 16; sub. 9 - 13
za grupe se muzej po dogovoru otvara i van radnog vremena, blagdanima i nedjeljom

T 021/344-164, 344-161, 343-108
F 021/344-164, 344-161, 343-108
E etnografski-muzej-st@st.t-com.hr
W http://www.etnografski-muzej-split.hr/index.html
Kako doći do muzeja
Muzej je smješten u središtu grada, u staroj gradskoj jezgri - od Rive 5 min. (kroz podrume Dioklecijanove palače)
Parkiralište
javno parkiralište na Rivi, 5 minuta hoda od muzeja, cijena prvog sata 10 kn, a poslije toga sat 15 kn
Stručna vodstva
na hrvatskom
uz najavu na telefon
cijena100 kn
Grupni posjeti
grupu čini min. 10 osoba
djeca 5 kn, odrasli 10 kn
Fotografiranje
da, uz dopuštenje ravnatelja
Cijena ulaznice
odrasli: 15 kn
učenici, studenti i umirovljenici: 10 kn
obiteljska ulaznica: 15 kn
članovi ICOM-a, HMD-a i sl. udruženja: besplatan ulaz
Muzejska trgovina
u sklopu recepcije, prodaja muzejskih tiskovina, radno vrijeme izložbenog prostora muzeja
Pristup za posjetitelje s invaliditetom
da
OPĆI PODACI
STRUČNI DJELATNICI
STRUČNE SLUŽBE I USLUGE
Status A
Vrsta specijalizirani muzej - etnografski
Djelokrug državni
Osnivač grad
Godina osnutka1910.
Ravnateljdr. sc. Silvio Braica
Voditelj
  • Maja Alujević
    maja@etnografski-muzej-split.hr
  • Tanja Ban, kustos
    etnografski-muzej-st@st.t-com.hr
  • dr. sc. Silvio Braica, muzejski savjetnik
    silvio@etnografski-muzej-split.hr
  • Sanja Ivančić
    sanja@etnografski-muzej-split.hr
  • Ida Jakšić, viši kustos
    ida@etnografski-muzej-split.hr
  • Miroslav Klarić, viši restaurator
    miroslav@etnografski-muzej-split.hr
  • Lidija Labrović-Mataić, viši preparator
    lidija@etnografski-muzej-split.hr
  • Volga Lopušinsky-Zoković, viši preparator
    volga@etnografski-muzej-split.hr
  • mr. sc. Iva Meštrović, diplomirani knjižničar
    iva@etnografski-muzej-split.hr
  • Vedrana Premuž-Đipalo, viši muzejski pedagog
    vedrana@etnografski-muzej-split.hr
  • Sandro Vimer, viši preparator
    sandro@etnografski-muzej-split.hr
  • dr. sc. Branka Vojnović-Traživuk, muzejski savjetnik
    branka@etnografski-muzej-split.hr
  • Ivana Vuković, kustos
    ivana@etnografski-muzej-split.hr
Muzej ima:
- stalni postav
- preparatorsku radionicu (tekstil)
- knjižnicu (dostupno javnosti na zahtjev; voditelj: mr. sc. Iva Meštrović)
- Stručni arhiv (voditelj: mr. sc.Iva Meštrović, dostupno stručnjacima)

Zbirke