HRVATSKI MUZEJI I ZBIRKE ONLINECCCC
muzEJ!

PRETRAŽIVANJE

fraza ključna riječ sve muzeji zbirke predmeti

MUZEJI

status grad vrsta muzeja
muzejske zbirke dokumentacijski fondovi arhiv
knjiznica preparatorska radionica restauratorska radionica
 
 

 
grad
vjerska zajednica
konzervatorski odjel
 

ZBIRKE

naziv zbirke (upišite naziv ili dio naziva) vrsta zbirke muzej
vrsta građe materijal grad
teritorij s kojega građa potječe vremensko razdoblje
 

PREDMETI

naslov muzej vrsta zbirke vrsta predmeta
autor datum ili razdoblje materijal i tehnika
natpisi i oznake tema opis
 
 
ADRESA
Muzejski trg 1, 51000 Rijeka
Primorsko-goranska županija
RADNO VRIJEME
ponedjeljak: 9 - 16 h
utorak-subota: 09 – 20 h
nedjelja: 16 - 20 h
Blagdanom i državnim praznikom zatvoreno


T 051/213-578, 323-373, 553-666, 553-667
F 051/213-578
E info@ppmhp.hr, uprava@ppmhp.hr
W http://www.ppmhp.hr
Kako doći do muzeja
svim gradskim linijama javnog prijevoza
Parkiralište
Muzej nema osiguran parking za posjetitelje. Garaže za parkiranje udaljene cca. 200 m. U dvorištu Muzeja parkiranje dozvoljeno samo za službena vozila.
Stručna vodstva
uz najavu na tel. 051/553-666 i 051/213-578
stručno vodstvo 50 kn za skupinu i 70 kn za vodstvo na stranom jeziku
Grupni posjeti
nema popusta na cijenu ulaznice
Fotografiranje
ne
Cijena ulaznice
odrasli: 15 kn
djeca od 7 do 18 godina, studenti uz predočenje iskaznice, umirovljenici: 10 kn
djeca do 7 godina, članovi strukovnih udruga, press: besplatan ulaz
zajednička ulaznica za PPMHP, Muzej grada Rijeke i Prirodoslovni muzej 30 kn

Muzejska trgovina
prodaju se muzejska izdanja i suveniri
Pristup za posjetitelje s invaliditetom
ne
OPĆI PODACI
STRUČNI DJELATNICI
STRUČNE SLUŽBE I USLUGE
  • Vladimir Biljan, viši preparator
  • Margita Cvijetinović-Starac, viši kustos
    margita@ppmhp.hr
  • Vana Gović
    vana@ppmhp.hr
  • Tamara Mataija, viši kustos
    tamara@ppmhp.hr
  • mr. sc. Nikša Mendeš, viši kustos
    niksa.mendes@ppmhp.hr
  • Ivo Mileusnić, kustos
    ivo@ppmhp.hr
  • Denis Nepokoj, viši muzejski pedagog
    nepokoj@ppmhp.hr
  • dr. sc. Tea Perinčić, kustos
    tea@ppmhp.hr
  • Ranko Starac, kustos
    ranko@ppmhp.hr
  • mr. sc. Ivana Šarić Žic, viši kustos
    ivana@ppmhp.hr
  • Melanija Štokov, viši muzejski tehničar
    melanija@ppmhp.hr
  • Tihomir Tutek, informatičar
    tihomir@ppmhp.hr
  • Jasna Ujčić Grudenić, kustos
    jasna@ppmhp.hr
  • Igor Žic, knjižničar
    igor@ppmhp.hr
Muzej ima:
- stalni postav
- preparatorsku radionicu (voditelj: Vladimir Biljan)
- knjižnicu (dostupna stručnjacima; voditelj: Igor Žic)

Zbirke

Prapovijesna zbirka

Vrsta zbirke arheološka
Voditelj Ranko Starac
Broj predmeta 2391
Vrsta građe kameni artefakti, keramičke posude, ostave, nakit, dijelovi nošnje, oružje
Teritorij Rijeka i okolica, Kvarner, Hrvatsko primorje
Vremensko razdoblje mezolitik, neolitik, eneolitik, brončano i željezno doba
Materijal kamen, keramika, metal, jantar, staklena pasta
Url http://ppmhp.hr/prapovijesna-zbirka/

Prapovijesna zbirka, čiji počeci sežu u drugu polovicu 19. stoljeća broji 1775 inventiranih predmeta (revizija 2005.) i čuva građu od razdoblja mezolitika do konca željeznog doba otkrivenu na području Rijeke i okolice. Nalazi mezolitika potječu sa područja Kastavštine. Manjim brojem predmeta zastupljen je mlađi neolitik i eneolitik, a brojnije brončanodobne predmete u zbirci čine nalazi sa gradina i pećinskih lokaliteta s područja djelovanja Muzeja te pojedinačne ostave kasnobrončanog doba (zbirka profesora Belaria de Lengyela). Fond željeznodobnog inventara zastupljen je ponajviše arheološkom građom iz Kastva (Mišinac) i Grobnika (Grobišće), grada Krka i sporadičnih nalaza iz same Rijeke. Razvoj ove zbirke temelji se, prvenstveno, na zacrtanom projektu: sustavna arheološka istraživanja odabranih gradinskih lokaliteta s područja Hrvatskog primorja. Na građi se u cilju čuvanja provodi redovita preventivna zaštita te odabir predmeta za konzervatorsko – restauratorske zahvate. Svojstva kulturnog dobra prapovijesne zbirke sadržana su u karakteru građe kroz koju se zorno predočuje kontinuiran proces prepletanja kulturnih i antropoloških utjecaja na trasi komunikacija između mediteranskog svijeta i predalpskog kontinentalnog zaleđa.