HRVATSKI MUZEJI I ZBIRKE ONLINECCCC
muzEJ!

PRETRAŽIVANJE

fraza ključna riječ sve muzeji zbirke predmeti

MUZEJI

status grad vrsta muzeja
muzejske zbirke dokumentacijski fondovi arhiv
knjiznica preparatorska radionica restauratorska radionica
 
 

 
grad
vjerska zajednica
konzervatorski odjel
 

ZBIRKE

naziv zbirke (upišite naziv ili dio naziva) vrsta zbirke muzej
vrsta građe materijal grad
teritorij s kojega građa potječe vremensko razdoblje
 

PREDMETI

naslov muzej vrsta zbirke vrsta predmeta
autor datum ili razdoblje materijal i tehnika
natpisi i oznake tema opis
 
 
ADRESA
Muzejski trg 1, 51000 Rijeka
Primorsko-goranska županija
RADNO VRIJEME
ponedjeljak: 9 - 16 h
utorak-subota: 09 – 20 h
nedjelja: 16 - 20 h
Blagdanom i državnim praznikom zatvoreno


T 051/213-578, 323-373, 553-666, 553-667
F 051/213-578
E info@ppmhp.hr, uprava@ppmhp.hr
W http://www.ppmhp.hr
Kako doći do muzeja
svim gradskim linijama javnog prijevoza
Parkiralište
Muzej nema osiguran parking za posjetitelje. Garaže za parkiranje udaljene cca. 200 m. U dvorištu Muzeja parkiranje dozvoljeno samo za službena vozila.
Stručna vodstva
uz najavu na tel. 051/553-666 i 051/213-578
stručno vodstvo 50 kn za skupinu i 70 kn za vodstvo na stranom jeziku
Grupni posjeti
nema popusta na cijenu ulaznice
Fotografiranje
ne
Cijena ulaznice
odrasli: 15 kn
djeca od 7 do 18 godina, studenti uz predočenje iskaznice, umirovljenici: 10 kn
djeca do 7 godina, članovi strukovnih udruga, press: besplatan ulaz
zajednička ulaznica za PPMHP, Muzej grada Rijeke i Prirodoslovni muzej 30 kn

Muzejska trgovina
prodaju se muzejska izdanja i suveniri
Pristup za posjetitelje s invaliditetom
ne
OPĆI PODACI
STRUČNI DJELATNICI
STRUČNE SLUŽBE I USLUGE
  • Vladimir Biljan, viši preparator
  • Margita Cvijetinović-Starac, viši kustos
    margita@ppmhp.hr
  • Vana Gović
    vana@ppmhp.hr
  • Tamara Mataija, viši kustos
    tamara@ppmhp.hr
  • mr. sc. Nikša Mendeš, viši kustos
    niksa.mendes@ppmhp.hr
  • Ivo Mileusnić, kustos
    ivo@ppmhp.hr
  • Denis Nepokoj, viši muzejski pedagog
    nepokoj@ppmhp.hr
  • dr. sc. Tea Perinčić, kustos
    tea@ppmhp.hr
  • Ranko Starac, kustos
    ranko@ppmhp.hr
  • mr. sc. Ivana Šarić Žic, viši kustos
    ivana@ppmhp.hr
  • Melanija Štokov, viši muzejski tehničar
    melanija@ppmhp.hr
  • Tihomir Tutek, informatičar
    tihomir@ppmhp.hr
  • Jasna Ujčić Grudenić, kustos
    jasna@ppmhp.hr
  • Igor Žic, knjižničar
    igor@ppmhp.hr
Muzej ima:
- stalni postav
- preparatorsku radionicu (voditelj: Vladimir Biljan)
- knjižnicu (dostupna stručnjacima; voditelj: Igor Žic)

Zbirke

Zbirka poštanskih maraka

Vrsta zbirke povijesna, umjetnička, filatelistička, kulturno-povijesna
Voditelj Ivo Mileusnić
Broj predmeta 223
Vrsta građe poštanske i taksene marke
Teritorij Rijeka, Hrvatska, Europa, svijet
Vremensko razdoblje 19. st. - 20. st.
Materijal papir
Url http://ppmhp.hr/zbirka-postanskih-maraka/

Reorganizacijom zbirki Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja u Rijeci 2007. godine osnivana je Zbirka poštanskih maraka unutar Kulturno – povijesnog odjela. Analizom muzejske građe i dokumentacije predmeti će tek biti evidentirani, očišćeni i razvrstani. Materijal Zbirke poštanskih maraka moguće je izdvojiti iz starog fundusa muzeja i materijala koji je egzistirao izvan zbirki. Prva djelatnost odnosi se na prikupljanje i popisivanje unutar muzeja. U cilju čuvanja i zaštite zbirke provoditi će se redovita preventivna zaštita kojoj će prethoditi vizualizacija budućeg fundusa Zbirke poštanskih maraka.
Zbirka broji približno 223 predmeta. To su poštanske i taksene marke Austrije (Austro – Ugarske), Crne Gore, Srbije, Kraljevine, zatim Kraljevine SHS (Kraljevine Jugoslavije), NDH i poslijeratne SFRJ te tzv. marke Fiume i poštanske marke grada Sušaka.
Prema vrsti predmeta Zbirka će posjedovati poštanske i taksene marke izdvojene od ostalog filatelističkog materijala koji pripada ostalim zbirkama u muzeju, a iz kojih ga nije moguće izdvojiti. Dodatno pribavljanje materijala moguće je pribavljati otkupima i darovima javnih ustanova i pojedinaca.
Osnivanjem ove Zbirke stvara se mogućnost okupljanja dijela filatelijskih predmeta i materijala vezanih uz regionalni karakter Muzeja i specifičnosti prostora u kojem je taj materijal bio u opticaju.